Končíme!


Konečně! Tenhle text jsem chtěl psát minimálně dva týdny dozadu, nicméně čas a čistá hlava pro průchod myšlenek se našel až teď. Teď, když sedím v letadle nad Grónskem směrem do Los Angeles. 

Tohle je první příspěvek do blogu, ve kterém budu popisovat průběh výletu kolem světa. Ale není to one man show a to nejen proto, že tu není Kazma, ale hlavně proto, že se mnou celou cestu absolvuje Anetka. Lépe řečeno je to cesta NAŠE. Proto se nelekejte, že tolikrát budu psát v množném čísle. 

Znáte to. Máte dobrou práci, kde si vyděláte pěkný peníze, dokonce vyděláte i něco bokem, takže nic moc neřešíte. Máte ženu, která Vás ničím nesere, právě naopak. Konečně si po letech pořídíte psa. Zkrátka je Vám fakt dobře. Jediný, co Vás rozčílí je politika a lidi v MHD, tak jezdíte na kole. Teda aspoň doufám, že to znáte. Navíc máte skvělej bejvák, kde si přímo lebedíte… No a u toho bejváku to všechno začalo.
V říjnu nám přišel e-mail od majitelky bytu, kde jsme byli rok v podnájmu, že bude byt prodávat a tak nám nemůže prodloužit smlouvu. Což v praxi znamenalo, do konce roku 2017 se odstěhovat a najít si jiný podnájem (asi ne v tomhle pořadí:)). Pro nás dost šokující zpráva. Byli jsme tam tak pěkně usazení, ideální místo, velikost, dispozice atd. No nic, škoda mluvit. A tak následovalo několik týdnů které by se daly pojmenovat “co dál”. Abych to zkrátil, po zhodnocení následujících vstupních dat:
-za deset let v Praze jsem se 11x stěhoval
-za současnou cenu, kterou platíme za podnájem, seženeme tak akorát garsonku
-je nám pod třicet, ale už jsme celkem zaprděný, chtělo by to nějak vytrhnout
-oba jsme vždycky chtěli cestovat, nebo alespoň nějakou delší dobu žít a pracovat mimo čr
-já už se fakt nechci znova stěhovat
-oba jsme živnostníci, takže nám nikdo hypotéku nedá
-podvanáctý za deset let už je fakt moc :(
jsme se rozhodli, že se teda někam pohneme. Na rok dva se někam upíchneme, nasbírámě nové zkušenosti a pak se vrátíme a třeba se usadíme. Nojo, jenže kam? Možností je tolik, žejo.


A sakra turbulence. Jak já nesnáším lítání!


Máme po světě hodně známých a tak jsme to vymysleli následovně: Pokusíme se jich co nejvíc navštívit, zjistit co a jak. Uvidíme, kde by se nám líbilo a tam se pak třeba vrátíme. A ten seznam známých nám dal trasu kolem světa. Tak je všechny obletíme a pak uvidíme. Klidně se může stát, že nakonec zůstaneme v Čechách. Tahle cesta totiž má letový plán, ale žádný konkrétní cíl.

Wow, cesta kolem světa! Zní to fakt hustě! Spousta lidí na to tak i reagovalo. Já si to začínám uvědomovat až teď. Ale co si budeme povídat, o žádné velké dobrodružství nejde, alespoň z mého pohledu. Neprojíždíme válečné zóny, nespíme ve stanu, pod širákem, ani zavěšení mezi stromy, necestujeme v trabantech, pěšky, nebo na kolech. Celkem nuda. Asi nejdobrodružnější věc na tom všem je to, že jsme všechno hodili za hlavu. Dobrá práce s výhledem na další progres, pryč. Super byt, kde se nám dobře žilo, pryč. V podstatě jsme teď nezaměstnaní bezdomovci na cestě kolem světa. Je to vážně zvláštní pocit, zatím to vstřebávám, protože jak jsem psal v úvodu, nebyl na to čas. 

A to především proto, že jsem se snažil za sebou nechat co nejméně restů v rozběhnutých zakázkách, které po mě v Perfectu zůstaly. Takže poslední měsíc byl vážně hardcore. Nicméně i přesto všechno si sebou vezu dvě vlastní zakázky, protože prostě neumím práci a penězům říkat ne. Takže už jsem ten digitální nomád?

Rozloučit se s prací, bytem a Prahou bylo těžký. Co bylo ale zdaleka nejtěžší bylo loučení s naším ročním pejskem Tequilkou. Možná jí znáte. Nikdy jsme bez ní nebyli tak dlouho a ona bez nás. Doufám, že až se pro ni vrátíme, nebude nasraná. 

Po odstěhování bytu kompletně k rodičům a rozloučení s nima jsme nasedli na letadlo do Kodaně, kde začala naše cesta. Kodaň známe, líbí se nám a dokážeme si představit, že bychom tu žili. Nicméně to byla hlavně přestupní stanice na cestě do států. Čeká nás LA bejby. Velkej svět. Jsem zvědav, co tam na nás čeká. Jak tak koukám na palubní počítač, do cíle zbývá 4846 km a 5,5 hodiny letu. Jdu si dát šlofíka, teda jestli usnu.


Using Format